Szczeniaki

MAMY SZCZENIAKI  więcej >>>>

Wszystkich zainteresowanych szczeniakami shiba inu z Łaciatej Sfory zapraszamy do kontaktu z nami.

Tel. +48 515 987 715
e-mail: beagle.net.pl@gmail.com

 

Planujemy przemyślane krycia najlepszymi reproduktorami. Przykładamy wielką wagę do zdrowia i prawidłowego rozwoju oraz socjalizacji naszych szczeniaków. Maluchy rodzą się i wychowują w domu. Mają stały kontakt z ludźmi oraz innymi psami.  Szczeniaki odchodzą do nowych domów mniej więcej w wieku 8-9 tyg,  są zaszczepione adekwatnie do wieku, odrobaczone oraz zachipowane. Posiadają metryczkę Związku Kynologicznego w Polsce FCI uprawniającą do wymiany na rodowód FCI, książeczką zdrowia, umowę kupna- sprzedaży oraz wyprawkę.  

Zawsze możecie Państwo liczyć na naszą pomoc i radę w sprawie wychowania i pielęgnacji maluchów.
______________________________________________________________________________________________

Szczeniaki shiba inu rodzą się ciemne i bardzo zmieniają zmieniają kolor podczas pierwszego roku życia. Dlatego trudno wyrokować na wczesnym etapie życia malucha jaki kolor będzie jego kolorem docelowym. W przypadku umaszczenia czarnego podpalanego bardzo ważne są białe i brązowe znaczenia, które wybarwiają się również do pierwszego roku życia kiedy kolor ostatecznie stabilizuje się.

Trudno przewidywalnym i  rzadkim kolorem  jest  kolor sezamowy, który ma wiele odmian i na wczesnym etapie życia malucha trudno na 100 % stwierdzić w którym kierunku kolor sezamowy się rozwinie.

• Klasyczny kolor sezamowy to równomierne połączenie włosów białych i czarnych .

• Czarny sezamowy: przewaga czarnych włosów nad białymi .

• Rudy sezamowy: rude tło, połączone z czarnymi włosami w indywidualnych, zmiennych proprocjach.

Wszystkie wspomniane wyżej kolory muszą mieć tzw. urajiro. Urajiro to jasne znaczenia  po bokach kufy, na policzkach, spodzie żuchwy, szyi, klatce piersiowej, brzuchu i spodniej części ogona oraz wewnętrznej stronie kończyn. Urajiro powinno wybarwić się do 24 miesiąca życia psa.

Zmianę koloru u shiby w pierwszym roku życia najprościej można prześledzić na przykładzie czerwonego szczeniaka BURADDO Łaciata Sfora z miotu „B”


Zmiana koloru u suczki CHICHARU Łaciata Sfora


Wadliwym kolorem u shiba inu jest kolor biały oraz łaciaty tzw pinto. Oczywiście takie kolory również się zdarzają i mają swoich miłośników. Według wzorca obowiązującego w FCI takie kolory uważa się za wadliwe i białe lub łaciate psy nie nadają się do wystawiania.


U niektórych shib we wczesnym okresie szczenięcym zdarza się, że uszka są klapnięte  Nie jest to wada tylko typowy i całkiem naturalny okres rozwojowy szczenięcia. Z czasem uszy się podnoszą. Jako przykład przytoczę szczeniaka z miotu „C” o imieniu Chuichi Chan. Poniżej jego zdjęcia jako szczeniaka i jako psa dorosłego.


Cena naszych szczeniaków oraz zasady rezerwacji ustalane są po kontakcie z nami. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru przyszłego opiekuna maluchów.  Szczeniaki oddajemy do nowych domów w wieku 8-9 tyg. 

W przypadku szczeniaków wyjeżdżających za granicę załatwiamy wszelkie formalności z tym związane takie jak : wyrobienie paszportu, rodowodu eksportowego, szczepienie na wściekliznę.  Koszt przetrzymania szczeniaka  po 10 tyg życia ponosi nowy właściciel.