Szczeniaki

20 listopada powitaliśmy na świecie 3 czerwonych chłopaków shiba inu  o imionach zaczynających się na literkę na literkę „V”

Więcej informacji o miocie V w zakładce >>> dostępne szczeniaki

Z tego miotu mamy dostępnego do rezerwacji jednego chłopca. Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy do kontaku  

Jednocześnie informujemy, że wiosną 2024 planujemy miot „X”

Przykładamy wielką wagę do prawidłowego rozwoju oraz socjalizacji naszych szczeniaków. Maluchy rodzą się i wychowują w domu. Mają stały kontakt z ludźmi oraz innymi psami. Szczeniaki odchodzą do nowych domów mniej więcej  w 8 tyg życia, są zaszczepione adekwatnie do wieku, odrobaczone oraz zachipowane. Posiadają metryczkę Związku Kynologicznego w Polsce FCI uprawniającą do wymiany na rodowód FCI, książeczką zdrowia, umowę kupna- sprzedaży oraz wyprawkę.  

Zawsze możecie Państwo liczyć na naszą pomoc i radę w sprawie wychowania i pielęgnacji maluchów.
 
ZMIANY KOLORU U SZCZENIAKÓW SHIBA INU

Najbardziej popularnym kolorem u shiby  jest kolor czerwony, który występuje w różnych odcieniach od jasno złotego do ciemnoczerwonego Szczeniaki często rodzą się ciemne i zmieniają  kolor podczas pierwszego roku życia. Dlatego trudno wyrokować na wczesnym etapie życia malucha jaki kolor będzie jego kolorem docelowym. W przypadku umaszczenia czarnego podpalanego bardzo ważne są białe i brązowe znaczenia, które wybarwiają się również do pierwszego roku życia kiedy kolor ostatecznie stabilizuje się.

Trudno przewidywalnym i  rzadkim kolorem  jest  kolor sezamowy, który ma wiele odmian i na wczesnym etapie życia malucha trudno na 100 % stwierdzić w którym kierunku kolor sezamowy się rozwinie.

Wszystkie wspomniane wyżej kolory muszą mieć tzw. urajiro. Urajiro to jasne znaczenia  po bokach kufy, na policzkach, spodzie żuchwy, szyi, klatce piersiowej, brzuchu i spodniej części ogona oraz wewnętrznej stronie kończyn. Urajiro powinno wybarwić się do 24 miesiąca życia psa.

Zmianę koloru u shiby w pierwszym roku życia najprościej można prześledzić na przykładzie czerwonego szczeniaka BURADDO Łaciata Sfora z miotu „B”

Zmiana koloru u suczki CHICHARU Łaciata Sfora

Przykład prawidłowego koloru u shiby czarnej podpalanej na przykładzie suczki urodzonej w naszej hodowli o o imieniu Biribiri

Wadliwym kolorem u shiba inu jest kolor biały oraz łaciaty tzw pinto. Oczywiście takie kolory również się zdarzają i mają swoich miłośników. Według wzorca obowiązującego w FCI takie kolory uważa się za wadliwe i białe lub łaciate psy nie nadają się do wystawiania. W naszej hodowli jeden raz urodziła się taka piękna biała suczka o imieniu Bikkuri.

OPADAJĄCE USZY 

U niektórych shib we wczesnym okresie szczenięcym zdarza się, że uszka są klapnięte  Nie jest to wada tylko typowy i całkiem naturalny okres rozwojowy szczenięcia. Z czasem uszy się podnoszą. Jako przykład przytoczę szczeniaka z miotu „C” o imieniu Chuichi Chan. Poniżej jego zdjęcia jako szczeniaka i jako psa dorosłego.

SHIBY O PRZEDŁUŻONYM WŁOSIE

Niezwykle rzadko rodzą  się shiby o tzw. przedłużonym włosie. Z hodowlanego punktu widzenie jest to niepożądane i takie shiby nie mogą być używane do hodowli ale ponieważ są bardzo piękne i oryginalne to mają swoich miłośników. Wiele osób którym nie zależy na wystawach i hodowli czeka na takie właśnie szczenięta. W Łaciatej Sforze również urodziła się taka shiba o imieniu Hanako,  którą przedstawiamy poniżej.  To czy shiba będzie mieć przedłużony włos nie ujawnia zaraz po narodzinach ale dopiero w 2-3-4 tygodniu życia malucha.

ZASADY REZERWACJI ORAZ CENY NASZYCH SZCZENIAKÓW

Ceny naszych szczeniaków oraz zasady rezerwacji ustalane są indywidualnie po kontakcie z nami. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru przyszłego opiekuna maluchów a nawet odmowę sprzedaży gdy uznamy, że trafi w „nieodpowiednie ręce” .  Szczeniaki przekazujemy nowym właścicielom w wieku 8 tyg. Wszelkie odstępstwa od tego terminu muszą być uzgadniane z nami odpowiednio wcześniej.

W przypadku szczeniaków wyjeżdżających za granicę załatwiamy wszelkie formalności z tym związane takie jak : wyrobienie paszportu, rodowodu eksportowego, szczepienie na wściekliznę.  Koszt przetrzymania ( opieka,  pielęgnacja, socjalizacja) szczeniaka  po 9 tyg życia ponosi nowy właściciel.

Z uwagi na sytuację związaną z pandemią, która cały czas trwa ograniczamy kontakt ze światem zewnętrznym do niezbędnego minimum. Wizyty w hodowli przyjmujemy tylko od osób, które są poważnie zainteresowane rezerwacją naszych szczeniąt. Dla ogólnych rozmów na temat rasy i jej wymogów preferujemy kontakt telefoniczny.

Wpisanie na listę rezerwacyjną

Jesteśmy małą hodowlą i nie mamy szczeniaków non stop. Czasami na upragnionego malucha trzeba trochę poczekać. Dlatego przygotowałam dla Państwa kompendium o tym jak zarezerwować u nas wymarzonego psiego przyjaciela.

Wpisanie na listę oczekujących  nie wymaga żadnych opłat ale nie jest równoznaczne z ostateczną rezerwacją szczeniaka  bo nigdy nie wiem ile ich się urodzi i jakie będą. Ostateczna rezerwacja  zawsze musi  być potwierdzona wpłatą zaliczki. Zaliczki przyjmuję dopiero po narodzinach szczeniąt kiedy już wiem czym dysponuję.  Po przyjściu maluchów  na świat w pierwszej kolejności  zawiadamiam wszystkich oczekujących choć czasami może się zdarzyć ( przez zwykłe ludzkie niedopatrzenie ), że kogoś pominę. Dlatego ważne jest by interesować się tym co dzieje się w hodowli i być ze mną w stałym kontakcie. Może się również zdarzyć, że dla kogoś “nie starczy” szczeniaków wtedy trzeba czekać na kolejne maluchy. Czasami ale to bardzo rzadko korzystam z odmowy sprzedaży gdy np. zaczynam nabierać wątpliwości czy maluch na pewno trafi w “dobre ręce”  na czym najbardziej mi zależy . Cena podana w dniu wpisania na listę rezerwacyjną jest ceną orientacyjną i może ale nie musi się zmienić (na pewno nie będzie odbiegać od cen ogólnie przyjętych w danym momencie).  Dlatego ostateczną ceną ustalamy bezpośrednio  przed wpłatą zaliczki a nie w dniu wpisania na listę oczekujących co mogło nastąpić dużo wcześniej. 

Szczeniaki przeznaczone do hodowli są sprzedawana na odrębnych warunkach które są ustalane po kontakcie z nami.

 
Przewiń do góry