Szczeniaki

Wiosną 2024 planujemy nowy miot małych shibulców o imionach zaczynających się na literkę „X” 

Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy do kontaku  

Przykładamy wielką wagę do prawidłowego rozwoju oraz socjalizacji naszych szczeniaków. Maluchy rodzą się i wychowują w domu. Mają stały kontakt z ludźmi oraz innymi psami. Szczeniaki odchodzą do nowych domów mniej więcej  w 8 tyg życia, są zaszczepione adekwatnie do wieku, odrobaczone oraz zachipowane. Posiadają metryczkę Związku Kynologicznego w Polsce FCI uprawniającą do wymiany na rodowód FCI, książeczką zdrowia, umowę kupna- sprzedaży oraz wyprawkę.  

Zawsze możecie Państwo liczyć na naszą pomoc i radę w sprawie wychowania i pielęgnacji maluchów.
 
ZMIANY KOLORU U SZCZENIAKÓW SHIBA INU

Najbardziej popularnym kolorem u shiby  jest kolor czerwony, który występuje w różnych odcieniach od jasno złotego do ciemnoczerwonego Szczeniaki często rodzą się ciemne i zmieniają  kolor podczas pierwszego roku życia. Dlatego trudno wyrokować na wczesnym etapie życia malucha jaki kolor będzie jego kolorem docelowym. W przypadku umaszczenia czarnego podpalanego bardzo ważne są białe i brązowe znaczenia, które wybarwiają się również do pierwszego roku życia kiedy kolor ostatecznie stabilizuje się.

Trudno przewidywalnym i  rzadkim kolorem  jest  kolor sezamowy, który ma wiele odmian i na wczesnym etapie życia malucha trudno na 100 % stwierdzić w którym kierunku kolor sezamowy się rozwinie.

Wszystkie wspomniane wyżej kolory muszą mieć tzw. urajiro. Urajiro to jasne znaczenia  po bokach kufy, na policzkach, spodzie żuchwy, szyi, klatce piersiowej, brzuchu i spodniej części ogona oraz wewnętrznej stronie kończyn. Urajiro powinno wybarwić się do 24 miesiąca życia psa.

Zmianę koloru u shiby w pierwszym roku życia najprościej można prześledzić na przykładzie czerwonego szczeniaka BURADDO Łaciata Sfora z miotu „B”

Zmiana koloru u suczki CHICHARU Łaciata Sfora

Przykład prawidłowego koloru u shiby czarnej podpalanej na przykładzie suczki urodzonej w naszej hodowli o o imieniu Biribiri

Wadliwym kolorem u shiba inu jest kolor biały oraz łaciaty tzw pinto. Oczywiście takie kolory również się zdarzają i mają swoich miłośników. Według wzorca obowiązującego w FCI takie kolory uważa się za wadliwe i białe lub łaciate psy nie nadają się do wystawiania. W naszej hodowli jeden raz urodziła się taka piękna biała suczka o imieniu Bikkuri.

OPADAJĄCE USZY 

U niektórych shib we wczesnym okresie szczenięcym zdarza się, że uszka są klapnięte  Nie jest to wada tylko typowy i całkiem naturalny okres rozwojowy szczenięcia. Z czasem uszy się podnoszą. Jako przykład przytoczę szczeniaka z miotu „C” o imieniu Chuichi Chan. Poniżej jego zdjęcia jako szczeniaka i jako psa dorosłego.

SHIBY O PRZEDŁUŻONYM WŁOSIE

Niezwykle rzadko rodzą  się shiby o tzw. przedłużonym włosie. Z hodowlanego punktu widzenie jest to niepożądane i takie shiby nie mogą być używane do hodowli ale ponieważ są bardzo piękne i oryginalne to mają swoich miłośników. Wiele osób którym nie zależy na wystawach i hodowli czeka na takie właśnie szczenięta. W Łaciatej Sforze również urodziła się taka shiba o imieniu Hanako,  którą przedstawiamy poniżej.  To czy shiba będzie mieć przedłużony włos nie ujawnia zaraz po narodzinach ale dopiero w 2-3-4 tygodniu życia malucha.

ZASADY REZERWACJI ORAZ CENY NASZYCH SZCZENIAKÓW

Ceny naszych szczeniaków oraz zasady rezerwacji ustalane są indywidualnie po kontakcie z nami. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru przyszłego opiekuna maluchów a nawet odmowę sprzedaży gdy uznamy, że trafi w „nieodpowiednie ręce” .  Szczeniaki przekazujemy nowym właścicielom w wieku 8 tyg. Wszelkie odstępstwa od tego terminu muszą być uzgadniane z nami odpowiednio wcześniej.

W przypadku szczeniaków wyjeżdżających za granicę załatwiamy wszelkie formalności z tym związane takie jak : wyrobienie paszportu, rodowodu eksportowego, szczepienie na wściekliznę.  Koszt przetrzymania ( opieka,  pielęgnacja, socjalizacja) szczeniaka  po 9 tyg życia ponosi nowy właściciel.

Z uwagi na sytuację związaną z pandemią, która cały czas trwa ograniczamy kontakt ze światem zewnętrznym do niezbędnego minimum. Wizyty w hodowli przyjmujemy tylko od osób, które są poważnie zainteresowane rezerwacją naszych szczeniąt. Dla ogólnych rozmów na temat rasy i jej wymogów preferujemy kontakt telefoniczny.

Wpisanie na listę rezerwacyjną

Jesteśmy małą hodowlą i nie mamy szczeniaków non stop. Czasami na upragnionego malucha trzeba trochę poczekać. Dlatego przygotowałam dla Państwa kompendium o tym jak zarezerwować u nas wymarzonego psiego przyjaciela.

Wpisanie na listę oczekujących  nie wymaga żadnych opłat ale nie jest równoznaczne z ostateczną rezerwacją szczeniaka  bo nigdy nie wiem ile ich się urodzi i jakie będą. Ostateczna rezerwacja  zawsze musi  być potwierdzona wpłatą zaliczki. Zaliczki przyjmuję dopiero po narodzinach szczeniąt kiedy już wiem czym dysponuję.  Po przyjściu maluchów  na świat w pierwszej kolejności  zawiadamiam wszystkich oczekujących choć czasami może się zdarzyć ( przez zwykłe ludzkie niedopatrzenie ), że kogoś pominę. Dlatego ważne jest by interesować się tym co dzieje się w hodowli i być ze mną w stałym kontakcie. Może się również zdarzyć, że dla kogoś “nie starczy” szczeniaków wtedy trzeba czekać na kolejne maluchy. Czasami ale to bardzo rzadko korzystam z odmowy sprzedaży gdy np. zaczynam nabierać wątpliwości czy maluch na pewno trafi w “dobre ręce”  na czym najbardziej mi zależy . Cena podana w dniu wpisania na listę rezerwacyjną jest ceną orientacyjną i może ale nie musi się zmienić (na pewno nie będzie odbiegać od cen ogólnie przyjętych w danym momencie).  Dlatego ostateczną ceną ustalamy bezpośrednio  przed wpłatą zaliczki a nie w dniu wpisania na listę oczekujących co mogło nastąpić dużo wcześniej. 

Szczeniaki przeznaczone do hodowli są sprzedawana na odrębnych warunkach które są ustalane po kontakcie z nami.

 
Przewiń do góry